Kino – seanse przyjazne sensorycznie

„Kino Zacisze (Piekary Śląskie, ul. Bytomska 73) wraz z Fundacją Pomoc Autyzm ma przyjemność zaprosić młodych widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na dedykowane im seanse przyjazne sensorycznie. Zapraszamy również wszystkich widzów, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo.Już 21 sierpnia o godzinie 18:00 zapraszamy na dedykowany … Czytaj dalej

AUTYZM – poradniki

Zamieszczamy na naszej stronie zestaw poradników skierowanych zarówno do rodziców/opiekunów, jak i osób z autyzmem/ ZA. Zapraszamy do pobierania materiałów w formie książeczek z wykorzystaniem piktogramów (wersja dla dziewczynek i chłopców) oraz poradników opacowanych przez Fundację SYNAPSIS oraz Centrum Terapii Autyzmu – SOTIS. Koronawirus_historyjka-społeczna-dla-chłopców (2 MB)Koronawirus_historyjka-społeczna-dla-dziewczynek (2 MB)Poradnik_Autyzm_w_niepewnych_czasach_Centrum_Terapii_Autyzmu_SOTIS (5 MB)Poradnik-dla-rodziców-osób-z-autyzmem (2 MB)

Rozwód rodziców

Poradnik dla rodziców, opracowany przez psychologa naszej poradni dot. sytuacji rozwodu (rozstania partnerów). https://poradniatg.pl/wp-content/uploads/2020/04/Poradnik-rozwód-rodziców-J.Różańska-Kowal.doc 

Jak przetrwać w izolacji?

Szanowni Państwo, czas izolacji jest trudny dla nas Wszystkim. Zachęcamy do zapoznania się z krótkim artykułem autorstwa naszego psychologa mgr Teresy Dryżałowskiej, dotyczącym radzenia sobie w aktualnej sytuacji. JAK PRZETRWAĆ W IZOLACJI I NIE ZWARIOWAĆ (18 kB)

Jak pomóc dziecku wybrać szkołę i zawód?

Szanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem w formie pdf, przygotownanym przez psychologa, doradcę zawodowego naszej poradni – Panią mgr Joannę Markefkę. JAK POMÓC DZIECKU WYBRAĆ SZKOŁĘ I ZAWÓD-poradnik (13 MB)