Historia


Poradnia działa w regionie od 1968 roku. Początkowo powołana została jako Poradnia Wychowawczo-Zawodowa, ze skromnym zapleczem mieszczącym się w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Tarnowskich Górach. Ostatecznie w grudniu 1993 roku przyznano placówce docelowe miejsce przy ulicy Sienkiewicza 8. Ówczesne zmiany prawne spowodowały również przekształcenie Poradni w Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, która funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Obecnie nasza placówka mieści się w jednym miejscu – w Tarnowskich Górach przy ulicy Sienkiewicza 16. Poradnia obejmuje swoją działalnością placówki usytuowane w całym powiecie tj.: gminy: Zbrosławice, Świerklaniec, Ożarowice, Krupski Młyn, Tworóg, Tarnowskie Góry, Radzionków, Miasteczko Śląskie oraz Kalety.
Obecnie mieścimy się w nowo wyremontowanym budynku – Centrum Usług Społecznych.

Nasza misja


Poradnia służy pomocą psychologiczno-pedagogiczną, logopedyczną, terapeutyczną, a także wsparciem w zakresie wyboru dalszego kierunku kształcenia i zawodu dzieciom i młodzieży, uczęszczającym do różnego typu placówek, mających siedzibę na terenie Powiatu Tarnogórskiego. Wsparciem obejmujemy również rodziców, opiekunów, wychowawców i nauczycieli. Czytaj więcej

Podsumowanie 2019 roku


Wydanych
0
orzeczeń

Wydanych
0
opinii

Przyjętych
0
dzieci

W tym roku
0
Lata

.

  • Psycholodzy

  • Pedagodzy

  • Doradcy zawodowi

  • Surdopedagodzy
    Tyflopedagodzy
    Oligofrenopedagodzy

  • Logopedzi
    Neurologopedzi
    Surdologopedzi

  • Psychoterapeuci

  • Pediatra

  • Administracja

Nasza Poradnia zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów, posiadających wieloletnie doświadczenie oraz uczestniczących w różnorodnych formach doskonalenia zawodowego.

DYREKTOR PORADNI

mgr Sabina MÜLLER – pedagog, logopeda, oligofrenopedagog (pppptgdyr@onet.pl)


  • mgr Krzysztof Smyk – wicedyrektor – pedagog, pedagog specjalny, oligofrenopedagog (k.smyk.pptg@onet.pl)
  • mgr Teresa Dryżałowska – psycholog (t.dryzalowska.pptg@onet.p)
  • mgr Izabela Chróst-Jóźwiak – pedagog, psychoterapeuta (i.chrost_j.pptg@onet.pl)
  • mgr Bożena Grabska – pedagog, logopeda (b.grabska.pptg@onet.pl)
  • mgr Hanna Hodur – pedagog, pedagog specjalny, oligofrenopedagog (h.hodur.pptg@onet.pl)
  • mgr Dagmara Mołczan-Malinowska – psycholog, psychoterapeuta (d.molczan_m.pptg@onet.pl)
  • mgr Stefania Kucharska – psycholog, terapeuta (s.kucharska.pptg@onet.pl)
  • mgr Janusz Maczurek – pedagog, terapeuta, doradca zawodowy (j.maczurek.pptg@onet.pl)
  • mgr Helena Majchrowska – psycholog, terapeuta, doradca zawodowy (h.majchrowska.pptg@onet.pl)
  • mgr Katarzyna Sprycha – psycholog, psychoterapeuta (k.sprycha.pptg@onet.pl)
  • mgr Beata Matyska – psycholog, terapeuta SI (b.matyska.pptg@onet.pl)
  • mgr Joanna Obruśnik – pedagog, surdopedagog (j.obrusnik.pptg@onet.pl)
  • dr Joanna Różańska – Kowal – psycholog, terapeuta (j.rozanska_k.pptg@onet.pl)
  • mgr Barbara Seget – psycholog (b.seget.pptg@onet.pl)
  • mgr Marta Serafin – Czaja – psycholog, psychoterapeuta (m.serafin_c.pptg@onet.pl)
  • mgr Małgorzata Sikora – pedagog, tyflopedagog (m.sikorka.pptg@onet.pl)
  • mgr Sylwia Lesik – pedagog (s.lesik.pptg@onet.pl)
  • mgr Małgorzata Warzecha – logopeda, neurologopeda, surdologopeda (m.warzecha.pptg@onet.pl)
  • mgr Joanna Markefka – psycholog, terapeuta (j.markefka.pptg@onet.pl)
  • mgr Joanna Miszuda – psycholog (j.miszuda.pptg@onet.pl)
  • mgr Magdalena Pietrzyk – psycholog, psychoterapeuta (m.pietrzyk.pptg@onet.pl)
  • mgr Joanna Serafin – pedagog (j.serafin.pptg@onet.pl)
  • mgr Jolanta Stokłosa – Gaś – pedagog, logopeda (j.stoklosa_g.pptg@onet.pl)
  • mgr Zuzanna Galwas – neurologopeda, surdologopeda, oligofrenopedagog (z.galwas.pptg@onet.pl)
  • lekarz med. Anna Wójtowicz-Haratyk – pediatra, członek zespołu orzekającego

Administracja:

  • Anna Koniczek – sekretarz poradni (a.koniczek.pptg@onet.pl)
  • Anna Jóźwiak – starszy referent administracyjny (a.jozwiak.pptg@onet.pl)
  • mgr Katarzyna Kubanek – starszy referent administracyjny (k.kubanek.pptg@onet.pl)