[container id=”” class=”” style=”h2″]

Historia


Poradnia działa w regionie od 1968 roku. Początkowo powołana została jako Poradnia Wychowawczo-Zawodowa, ze skromnym zapleczem mieszczącym się w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Tarnowskich Górach. Ostatecznie w grudniu 1993 roku przyznano placówce docelowe miejsce przy ulicy Sienkiewicza 8. Ówczesne zmiany prawne spowodowały również przekształcenie Poradni w Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, która funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Obecnie nasza placówka mieści się w jednym miejscu – w Tarnowskich Górach przy ulicy Sienkiewicza 16. Poradnia obejmuje swoją działalnością placówki usytuowane w całym powiecie tj.: gminy: Zbrosławice, Świerklaniec, Ożarowice, Krupski Młyn, Tworóg, Tarnowskie Góry, Radzionków, Miasteczko Śląskie oraz Kalety.
Obecnie mieścimy się w nowo wyremontowanym budynku – Centrum Usług Społecznych.

[/container]

[container id=”” class=”” style=”padding-top:100%;”][/container]

[container id=”” class=”” style=”h2″]

Nasza misja


Poradnia służy pomocą psychologiczno-pedagogiczną, logopedyczną, terapeutyczną, a także wsparciem w zakresie wyboru dalszego kierunku kształcenia i zawodu dzieciom i młodzieży, uczęszczającym do różnego typu placówek, mających siedzibę na terenie Powiatu Tarnogórskiego. Wsparciem obejmujemy również rodziców, opiekunów, wychowawców i nauczycieli. Czytaj więcej

[/container]

Podsumowanie 2020 roku


[counter num_start=”0″ num_end=”700″ num_speed=”3000″ num_prefix=”” num_suffix=”” num_color=”#9b79a5″ text_above=”Wydanych” text_below=”orzeczeń” text_color=”#714a79″ id=”” class=”” style=””]

[counter num_start=”0″ num_end=”950″ num_speed=”2000″ num_prefix=”” num_suffix=”” num_color=”#9b79a5″ text_above=”Wydanych” text_below=”opinii” text_color=”#714a79″ id=”” class=”” style=””]

[counter num_start=”0″ num_end=”4720″ num_speed=”6000″ num_prefix=”” num_suffix=”” num_color=”#9b79a5″ text_above=”Przyjętych” text_below=”dzieci” text_color=”#714a79″ id=”” class=”” style=””]

[counter num_start=”0″ num_end=”53″ num_speed=”2000″ num_prefix=”” num_suffix=”” num_color=”#9b79a5″ text_above=”W tym roku” text_below=”Lata” text_color=”#714a79″ id=”” class=”” style=””]

[container id=”” class=”” style=””][block_grid type=”two-up” id=”” class=”” style=””][block_grid_item id=”” class=”” style=””]

ikona kobietyPsycholodzy

[/block_grid_item][block_grid_item id=”” class=”” style=””]

ikona mężczyznyikona kobietyPedagodzy

[/block_grid_item][block_grid_item id=”” class=”” style=””]

ikona mężczyznyikona kobietyDoradcy zawodowi

[/block_grid_item][block_grid_item id=”” class=”” style=””]

ikona mężczyznyikona kobiety
Surdopedagodzy
Tyflopedagodzy
Oligofrenopedagodzy

[/block_grid_item][/block_grid][block_grid type=”two-up” id=”” class=”” style=””][block_grid_item id=”” class=”” style=””]

ikona kobietyLogopedzi
Neurologopedzi
Surdologopedzi

[/block_grid_item][block_grid_item id=”” class=”” style=””]

ikona kobietyPsychoterapeuci Terapeuci SI

[/block_grid_item][block_grid_item id=”” class=”” style=””]

ikona kobietyPediatra

[/block_grid_item][block_grid_item id=”” class=”” style=””]

ikona kobietyAdministracja

[/block_grid_item][/block_grid][/container]

Nasza Poradnia zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów, posiadających wieloletnie doświadczenie oraz uczestniczących w różnorodnych formach doskonalenia zawodowego.

DYREKTOR PORADNI

mgr Sabina MÜLLER – pedagog, logopeda, oligofrenopedagog (pppptgdyr@onet.pl)

mgr Joanna MISZUDA – wicedyrektor – psycholog (j.miszuda.pptg@onet.pl)

PSYCHOLODZY:
mgr Teresa Dryżałowka – psycholog, terapeuta (t.dryzalowska.pptg@onet.pl)
mgr Stefania Kucharska – psycholog, terapeuta (s.kucharska.pptg@onet.pl)
mgr Helena Majchrowska – psycholog, terapeuta, doradca zawodowy (h.majchrowska.pptg@onet.pl)
mgr Joanna Markefka – psycholog, terapeuta, doradca zawodowy (j.markefka.pptg@onet.pl)
mgr Magdalena Pietrzyk – psycholog, psychoterapeuta (m.pietrzyk.pptg@onet.pl)
mgr Katarzyna Sprycha – psycholog, psychoterapeuta (k.sprycha.pptg@onet.pl)
mgr Barbara Seget – psycholog, terapeuta (b.seget.pptg@onet.pl)
mgr Beata Matyska – psycholog, terapeuta SI (b.matyska.pptg@onet.pl)
dr Joanna Różańska-Kowal – psycholog, terapeuta (j.rozanska_k.pptg@onet.pl)
mgr Dagmara Mołczan-Malinowska – psycholog, terapeuta (d.molczan_m.pptg@onet.pl)
mgr Marta Serafin-Czaja – psycholog, psychoterapeuta (m.serafin_c.pptg@onet.pl)

PEDAGODZY:
mgr Krzysztof Smyk – pedagog, pedagog specjalny, oligofrenopedagog (k.smyk.pptg@onet.pl)
mgr Hanna Hodur – pedagog, pedagog specjalny, oligofrenopedagog (h.hodur.pptg@onet.pl)
mgr Joanna Obruśnik – pedagog, surdopedagog (j.obrusnik.pptg@onet.pl)
mgr Joanna Serafin – pedagog (j.serafin.pptg@onet.pl)
mgr Izabela Chróst-Jóźwiak – pedagog, psychoterapeuta (i.chrost_j.pptg@onet.pl)
mgr Jolanta Stokłosa – Gaś – pedagog, logopeda (j.stoklosa_g.pptg@onet.pl)
mgr Bożena Grabska – pedagog, logopeda (b.grabska.pptg@onet.pl)
mgr Janusz Maczurek – pedagog, terapeuta, doradca zawodowy (j.maczurek.pptg@onet.pl)
mgr Małgorzata Sikora – pedagog, tyflopedagog (m.sikora.pptg@onet.pl)
mgr Sylwia Lesik – pedagog (s.lesik.pptg@onet.pl)

LOGOPEDZI, NEUROLOGOPEDZI: 
mgr Jolanta Stokłosa – Gaś – logopeda, pedagog (j.stoklosa_g.pptg@onet.pl)
mgr Zuzanna Galwas – neurologopeda, surdologopeda, oligofrenopedagog (z.galwas.pptg@onet.pl)
mgr Małgorzata Warzecha – logopeda, neurologopeda, surdologopeda (m.warzecha.pptg@onet.pl)
mgr Bożena Grabska – logopeda, pedagog (b.grabska.pptg@onet.pl)

ADMINISTRACJA:
Anna Koniczek – sekretarz poradni (a.koniczek.pptg@onet.pl)
Anna Jóźwiak – starszy referent administracyjny (a.jozwiak.pptg@onet.pl)
mgr Katarzyna Kubanek – starszy referent administracyjny (k.kubanek.pptg@onet.pl)